Kdo jsem?

Ahoj!

Já jsem Tereza. Jsem lektorka mindfulness, moc ráda tancuji, čtu a objevuji nové věci. Taky studuji psychologii. Přes ní jsem se dostala ke všímavosti (mindfulness), která mě natolik oslnila, že jsem potřebovala předat tuhle myšlenku/techniku/životní filosofii ostatním. A proto vznikla tahle stránka.

To byla ta stručnější verze, jestli chcete delší příběh, čtěte dál. Moje cesta k mindfulness započala kurzem jógy. Ne té jógy ve fitness centrech, ale té trochu vDSCN1404íc duchovní jógy. Nejdřív jsme na kurzu začínali s fyzickým pohybem, pak se přidávalo kousek po kousku duchovno a až nakonec jsem si poprvé zameditovala. Používali jsme mantru, seděli v tureckém sedu a já byla celou dobu vyděšená, že dělám něco špatně. Možná to bylo i tím, že jsem plně nevěřila jogínské filosofii, ale musela jsem odejít. Prostě to pro mě nebylo to pravé ořechové.

Jenže i když jsem skončila s jógou, meditace mi pořád přišla fascinující a chtěla jsem se jí nějak věnovat. A tak jsem hledala a hledala… až jsem narazila na mindfulness. A té už jsem se tak jednoduše nepustila. Každý den jsem si sedla na polštářek a (skoro) každý den mně to znovu přišlo úžasné (není vždycky posvícení). Rozšířila jsem pak všímavost i do svého běžného života a to mi přišlo ještě úžasnější. Objevila jsem spoustu věcí v sobě i v okolí a doufám, že se díky tomu stávám lepším člověkem.

Nahrávky meditací jsem nacházela po celém internetu, roztrhl se s nimi pytel. Ale všechny byly v angličtině. Bylo mi líto, že je taková vlna mindfulness jen v Americe, a tak jsem si řekla, že je s tím potřeba něco udělat. Že bych chtěla, aby se to rozšířilo i u nás.  A tak vzniklo mé první virtuální děťátko – medituju.cz.

Doufám, že se vám bude líbit a v něčem vám pomůže.

Vaše Tereza